O nás

O nás
Společnost ERILENS s.r.o. vznikla v roce 1992 a v současnosti se zabývá výhradně řešením transportu a manipulací s imobilními osobami v různých prostředích a interiérech. Do konce roku 2021 byla firma zavedena jako výrobce lokomočních pomůcek.

 Jsme držitelem certifikátu “Ověřená firma”

Společnost ERILENS s.r.o. je partnerem:

Česká neurorehabilitační společnost

 

s Českou neurorehabilitační společností spolupracujeme v oblasti vzdělávání ošetřovatelského personálu a fyzioterapeutů při polohování klientů/pacientů.

Společnost ERILENS s.r.o. je členem:

      

 

Partneři společnosti:

Olivova nadace – Posláním nadace je nadačními příspěvky zkvalitnit zdravotní a sociální péči o děti.        

 

Hisotrie společnosti ERILENS s.r.o.

↓1992

Společnost ERILENS s.r.o. byla založena Ing. Pavlem Tichým, který dříve působil jako ředitel státního podniku vyrábějícího širokou škálu pomůcek pro postižené ERGON a.s. Od počátku se firma zabývala výrobou nitroočních čoček a obchodováním s materiálem pro oční chirurgii. ERILENS = ERgon + Intraocular + LENSes.

1997

Firma zakoupila licenci na výrobu invalidních vozíků, berlí a holí a dalších pomůcek pro tělesně postižené. V následujících letech byla vybudována stabilní pozice výrobce a dodavatele berlí a holí na českém trhu.

2000

Dochází k utlumení výroby a prodejů invalidních vozíků.

Následně byla navázána spolupráce se švédskou firmou Human Care a její kolejnicový systém Roomer byl firmou ERILENS s.r.o. uveden na trh v ČR. V krátké době po uvedení kolejnicového systému na trh byl získán statut výhradního dodavatele Human Care pro Českou a Slovenskou republiku.

2001

Založení dceřinné společnost Erilens Slovensko s.r.o.

2002

Firma byla postižena povodní, která zničila specializované prostory pro výrobu očních implantátů. Výrobní dokumentace byla poté převedena do spřátelené firmy v Maďarsku a ophthalmologická divize se stala jednotkou výhradně obchodní.

V následujících letech nabývaly na významu prodeje kolejnicového systému a realizační tým se stal samostatnou divizí firmy.

2004

Dochází k rozdělení společnosti na 3 hlavní divize:

 • OPHTHA - dodávky pro nitrooční chirurgii
 • REHA - výroba a distribuce lokomočních pomůcek
 • ROOMER - dodávky kolejnicového systému

2009

Dochází k osamostatnění divize OPHTHA jako samostatné společnosti Videris s.r.o., která se nadále specializuje na dodávky přístrojů, nástrojů a materiálu pro oční a obličejovou chirurgii.

Společnost zůstává rozdělena na 2 divize:

 • REHA - výroba a distribuce lokomočních pomůceka
 • ROOMER - dodávky kolejnicového systému

2011

Navázána spolupráce s norskou společností Integra CP a uvedení skříňového zvedáku Integralift na trh ČR, jehož jsme výhradním dodavatelem.

2014

Utlumení aktivit dceřinné společnost Erilens Slovensko s.r.o.

 

Během následujících let postupně společnost začíná s distribucí dalších pomůcek pro přesun imobilních osob (plošiny, sedačky, schodolezy), výrobou nájezdových ramp pro vozíčkáře a distribcí další ošetřovatelských a rehabilitačních přístrojů a pomůcek.

2020

Odporodej části společnosti jako ERILENS Global a.s.

2021

Dochází k přesunu divize REHA pod novou společnost Handicap trade s.r.o.

Pomůcky pro přesun imobilních osob se stávají hlavní činností společnosti.

 

 

 

 • Veletrhy - výstavy - semináře

  Přijďte nás navštívit na některou z akcí, kterých se účastníme a vyzkoušejte si pomůcky, které skutečně usnadňují práci asistentům s imobilními osobami a pohyb osob se sníženou mobilitou. Na většině akcí je možné vyzkoušet si přednosti našich pomůcek. Při prezentacích zvedacího systému je možné aktivně vyzkoušet jednoduchost přechodu mezi místnostmi nebo třeba nácvik chůze.

   

  NEJBLIŽŠÍ AKCE:

  NEUROREHA 2023 * 8.-.9.6.2023 * Lázně Bělohrad, Resort Tree of Life