Často kladené otázky

 • ROOMER - stropní zvedací systém

  Lze Roomer naistalovat i když máme starou budovu s dřevěnými stropy a slabými příčkami?

  Samozřejmě, standardními komponenty systému jsou i speciální úchyty do dřevěných stropů. Kolejnice je také možné namontovat do stěn, nebo na podpůrnou konstrukci, a to buď na standardní, či vyrobenou na míru. Naši zkušení konstruktéři najdou jistě řešení i pro Vaše prostory.

  Obávám se, že instalace celého systému bude složitá!

  Díky jednoduchým konstrukčním prvkům je montáž velmi jednoduchá. Při zaměření naši projektanti shlédnou Vaše prostory a vypracují řešení osazení kolejnicovým systémem přímo na míru jak prostorám, tak Vašim požadavkům a klientům. Nemusíte se obávat žádných stavebních úprav ve Vašem bytě nebo zařízení.

  Nejsou kolejnice neestetické?

  Kolejnicový systém je na svůj výkon velmi nenápadný. Kolejnice mají zaoblený profil a bílou povrchovou úpravu, opticky tak splývají se stropem a stěnami. Veškeré montážní prvky jsou zakryty a nikde nevyčnívají.

  Proč nemá zvedací jednotka aktivní pojezd?

  I při veškeré „mechanizaci“ dopomoci při transportu, je osobní kontakt mezi asistentem a přepravovanou osobou tou nejdůležitější složkou. Pocit jistoty a bezpečí je pro přepravovanou osobu stěžejní. Pojezd zvedací jednotky je velmi lehký. Síla, kterou musí asistent vyvinout, je i při plném zatížení minimální.

  Instalace aktivního pojezdu sebou navíc přináší komplikace při instalaci. Vždy je nutné zasahovat do rozvodů elektřiny, dělat stavební úpravy, získávat stavební povolení,…

  Jsou pacientské závěsy bezpečné?

  Pokud používáte vak odpovídající jeho funkci a stupni postižení přepravované osoby, jsou veškeré manipulace velmi bezpečné. Správná volba typu závěsu, jeho velikosti a způsob aplikace jsou rozhodující pro maximální komfort a bezpečnost jak přepravované osoby, tak asistenta.

  Jaký pacientský závěs mám použít?

  Vždy záleží na Vašich požadavcích na funkčnost, na stupni postižení a na hmotnosti přepravované osoby. Pro co největší komfort by měl být vždy používán závěs určený k danému úkonu. Na přepravu, na koupání, toaletní pro použití WC,…

  Rádi Vám poradíme při výběru vaku. V případě univerzálního vaku, pro více uživatelů např. v ústavu, Vám pomůžeme zvolit nejvhodnější typ a velikost.

  Není aplikace pacientského závěsu na přepravovanou osobu složitá?

  Všechny vaky mají střih navržen tak, aby bylo co nejsnadnější jeho nasazení na přepravovanou osobu. Při zvedání ze sedu se veškeré vaky nasazuji okolo, nebo za přepravovanou osobu. Všechny manipulace jsou velmi snadné a nevyžadují vynaložení žádné síly. Během krátké doby se naučíte snadno manipulovat i s nespolupracujícími nebo obézními osobami.

  Proč dát přednost systému Roomer před mobilním zvedákem?

  Roomer Vám nechá volný celý prostor místnosti pro manipulaci s přepravovanou osobou, nepřekáží a maximálně pomáhá. Proces zvedání přepravované osoby máte plně pod kontrolou, celou manipulaci zvládne jeden ošetřující, což v případě mobilního zvedáku často není možné. Nehrozí převrácení jako u mobilního zvedáku, nerovnosti podlahy nezpůsobují nepříjemné otřesy a houpání přepravované osoby. Odpadá nebezpečí zranění o rameno či jiné díly zvedáku a to jak pro přepravovanou osobu, tak pro přepravujícího. Transport na mobilním zvedáku může být pro přepravovanou osobu nepříjemný (houpání, pocit nestability), pro ošetřujícího namáhavý (nerovnosti, zatáčení, průjezd zúženými místy). Mobilním zvedákem nezvednete přepravovanou osobu tak šetrně, elegantně a s pocitem jistoty pro něj i pro Vás, jako se zvedacím a transportním systémem Roomer. O zvedací kazetu visící v pohotovosti v rohu místnosti nikdy nezakopnete.

  Lze pomocí systému Roomer zvednout klienta ze země?

  Ano, navíjecí popruh zvedací jednotky je tak dlouhý, že umožní zvedání klienta i z podlahy např. v tělocvičně či při mimořádné příhodě (pádu klienta) kdekoli v dosahu kolejnic.

  Zvedací jednotka dokáže spustit a zvednout klienta dokonce i pod úrovní podlahy, tedy např. v bazénu či zapuštěné vířivce.

 • INTEGRALIFT - skříňový zvedák

  Jaký je rozdíl mezi Integraliftem a Roomerem?

  Zatímco kolejnicový systém Roomer je v místnosti velmi nenápadný, Integralift je téměř neviditelný. Design cílící na integraci systému do interiéru, dokáže v pokojích navodit přátelskou atmosféru.

  Stropní kolejnicový systém dokáže obsloužit celou plochu místnosti, Integralift pouze část. V každodenním životě by se dal Integralift připodobnit k automobilu. Je pohodlný, efektivní, dobře vypadá a je snadno použitelný. Na louku na piknik s ním však nevyjedete.

  Jaké jsou výhody Integraliftu oproti mobilnímu zvedáku?

  Integralift nemůže spadnout nebo se převrátit. Lze sním snadno obsloužit i malé místnosti, kde to s mobilním zvedákem nelze. Stejně tak tam, kde nízké postele nedovolí najetí mobilního zvedáku.

  Integralift Vám nikdy nebude překážet v rohu místnosti a zabírat zbytečně místo.

  Dokáže Integralift obsloužit více lůžek?

  Ano, Integralift lze umístit mezi dvě postele a umožní tak obsloužení dvou lůžek jedním systémem.

  Lze Integralift naistalovat i k sádrokartonové příčce?

  Ano, variabilita držáků dovoluje snadnou montáž k jakékoliv zdi nebo druhu budovy.

  Je možné přizpůsobit Integralift i náročnému designuhotelových pokojích?

  Ano, designér nebo manager hotelu si během domluvy s naším projektantem může vybrat ze široké řady materiálů, barev nebo doplňků a přizpůsobit tak Integralift přímo pro Váš pokoj.

  Není montáž složitá a nemůže se něco během ní zničit?

  Samotná montáž je velice jednoduchá a rychlá. Není za potřebí žádných stavebních příprav. Většinou stačí k připevnění držáku Integraliftu vyvrtat pouze 4 díry.

 • SOLO - toaletní zvedák

  Můžu naistalovat toaletní zvedák na jakoukoliv toaletu?

  Ano, na všechny standardně vyráběné keramické mísy, včetně vysokých pro hendikepované. Stačí jen odebrat stávající prkýnko. 

  Nemám na WC síťovou zásuvku, lze u mě naistalovat toaletní zvedák?

  Ano, toaletní zvedák Solo je bateriově poháněn a není tak potřeba přívod elektřiny. 

  Jsem levák, nevím, jestli budu schopný ovládat zvedák s ovladačem na pravé ruce.

  Na přání není problém vybavit toaletní zvedák ovladačem na levé opěrce. 

  Mám na WC již instalovaná madla pro invalidy, mohu i tak používat toaletní zvedák? Nebudou madla pro invalidy vadit v pohybu toaletnímu zvedáku?

  Toaletní zvedák lze dodat bez područek, ovládat ho budete pomocí dálkového ovladače. 

  Mohu někde dostat příspěvek na toaletní zvedák?

  Můžete žádat o příspěvek na pořízení zvláštní pomůcky dle zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením na krajské pobočce Vašeho Úřadu práce. 

  Je pro žádost o přidělení dávky nutné doložit lékařské potvrzení?

  Ano, pro vypracování posudku okresní správou sociálního zabezpečení je nutné podrobit se vyšetření vašeho zdravotního stavu a doložit lékařský nález od vašeho ošetřujícího lékaře. Do formuláře žádosti je pak nutné vyplnit údaje o vašem ošetřujícím lékaři.